RA-8565SA:B3 PURE SN
- Part Number:
- RA-8565SA:B3 PURE SN
- Manufacturer:
- EPSON
- Description:
- IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14SOP
- Number of stock:
- 4514 pcs
- Lead Free Status / RoHS Status:
- ROHS3 Compliant
Introduction
We can supply RA-8565SA:B3 PURE SN, use the request quote form to request RA-8565SA:B3 PURE SN pirce and lead time.XXX.com a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RA-8565SA:B3 PURE SN.The price and lead time for RA-8565SA:B3 PURE SN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# RA-8565SA:B3 PURE SN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Specifications
| Voltage - Supply, Battery: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 1.8V ~ 5.5V |
| Type: | Clock/Calendar |
| Time Format: | HH:MM:SS |
| Supplier Device Package: | 14-SOP |
| Series: | RA-8565SA |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.197", 5.00mm Width) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Memory Size: | - |
| Interface: | I²C |
| Features: | Alarm |
| Date Format: | YY-MM-DD-dd |
| Current - Timekeeping (Max): | 1µA ~ 1.8µA @ 3V ~ 5V |
| Email: | sales@hkexcellent.com |
Latest News
- NASA selects BAE for ACX in GeoXO constellation
- Sponsored content: Extended assortment of Mean Well products
- Radiation-tolerant 50W dc-dc converters for space
- Distance sensors work up to 538°C and 5,000psi.
- 1kW harsh environment PSU sealed to IP65
- Microchip ups security in its IoT MCUs
- Sony enables Camera Remote Command through ISO-PTP
- Silicon Labs crafts wireless MCUs for harvested power
- Remote head torque sensors are accurate to ±0.1%
- Atom x7000RE on VME
- Embedded World: Atom x7000RE edge AI servers
- Embedded World: Atom x7000RE SMARC processor modules for industry


